interierovy dizajn

Posledná zmena: 10.5.2017 13:48

sledujte fórum na facebooku

Späť na zoznam všetkých tém

Príspevky k téme
Pridať nový príspevok   64
xixu

xixu

chcela by som vediet kde sa tento odbor sa studovat a vsetko ohladom studia,,, viem len ze nieco je v BA ale nie konkretne interierovy dizajn,,poradte :)

7.8.2007 19:38

...

...

myslis dizajn interierov?...musis si ujasnit, comu sa chces vlastne venovat...ci navrhu a tvorbe interierov ako takych, teda priestoru...alebo len navrh prvkov, ktore ten interier tvoria...a potom sa mozes rozhodnut, ci pojdes studovat architekturu, kde sa k predmetu interier dostanes asi v 3 rocniku, alebo pojdes studovat dizajn...ale s tym ti neporadim, lebo ja som na architekture:)

8.8.2007 17:01

d

d

obe sa daju studovat na FA STU a taktiez sa da studovat interier na FA VUT v Brne, ide o to ze na architekture sa jedna o Interier a scenografiu ako specializacia v 6 rocniku, pricom interier ako taky je seminar a atelier okolo 3 rocnika.
Interierovy dizajn je specializacia v odbore DIZAJN, to by si musela robit prijimacky na dizajn, kde sa taktiez stretavas so specializaciou az v 5-6 rocniku, totiz do konca 4 rocnika sa jedna viacmenej o vseobecne znalosti v oblasti architektury respektive dizajnu.

8.8.2007 18:31

alex

alex

taakze, interierovy dizajn takisto ako dizajn nabytku sa da studovat aj na TU vo zvolene a to viem na 100% pretoze sama sa tento rok stanem prvackou na odbore interierovy dizajn...noo..takze tak..prijimacky su tam ale dost tazke beru 20 ludii..takze masaker..musis na sebe riadne zamakat!!drzim palce

9.8.2007 17:36

xixu

xixu

alex -- a ake boli primacky??? teda z coho?? a vo zvolene sa jedna cisto o interierovy dizajn alebo aj dizajn nabytku??,,,, a diki moc :))

12.8.2007 20:13

alex

alex

noo..su tam dva odobry tykajuce sa dizajn a to je interierovy dizajn a dizajn nabytku...prijimacky..najprv sa kresli zatisie..ktore je ovsem dost tazke..vela ludi to pokasle,potom sa zada tema..a treba navrhnuut nejaky predmet..na tu temu urobit k tomu dizajn kresby a takisto aj model v mierke..alebo skutocnej velkosti..nakoniec je to navrh interieru vacsinou byva studentska izba a tam musis porobit podorys onotgonalne pohlady perspektiivne pohlady a model v mierke..je to dost casovo narocne na zatisie je 1hod45min, na predmet 3hodiny a na inerier 4hodiny..tazke nestihacky!!a nakoniec este test z dejin umenia,architektury a dizajnu...je to fest tazke..ale druzim ti palce..mozno sa tam uvidime :)pa

13.8.2007 22:32

matuzalems

matuzalems

vo zvolene na TU sa to da studovat,ja som tam teraz

16.11.2007 13:54

alex

alex

hej matuzalems..ta ty potom moj spoluziak si??kto si?? :)dost ftipne sa tu takto stretnuut :)

16.11.2007 17:06

colin

colin

chcem sa opýtať, strašne ma baví zariaďovanie bytov ale neviem dobre kresliť( no zátišie isto nezvládni veď nikdy som to nerobila) nieje nejaká možnosť že sa na nejakom takom odbore nerobia skúšky z kreslenia? poraďte mi ďakujem

30.11.2007 20:20

nilia

nilia

Tak to urcite nie je.
Kreslenie ma preverit tvoje priestorove myslenie. Zdvihni zadok zo stolicky a chodievaj kreslit - trebars do nejakej ZUSky.
Ak mas co len trochu talentu a chut ist za svojim snom, staci ti uz len zistat mechanicku zrucnost a primacky spravis. A este si medzicasom vycibris vnimanie priestoru, co sa ti len zide.
Kreslit kreslit kreslit!

2.12.2007 10:53

colin

colin

Tak ďakujem, veď to ma aj napadlo, ale aj tak je už neskoro lebo prihlášky sa už posielali, ale to je dobré celý rok možem chodit na kreslenie a o rok ma vezmú- aspon dúfam. Ďakujem....:-)

2.12.2007 13:47

Komžíková

Komžíková

ja by som sa chcela spytat tych ludi zo zvolena.. je tam aj matika?? (dufam ,ze nie) .. a este na prijimacky ste museli doniest aj nejake domace prace?

3.12.2007 20:33

colin

colin

no to bi som aj ja chcela vediet

4.12.2007 15:29

alex

alex

matika tam je ale len ako jeden z povinne volitelnych predmetov este sa da vybrat fyzika a makroAmikro ekonomika...no zlata matika oproti tymto dvom :)ja mam matiku a da sa to super zvladat :)

14.12.2007 9:45

Komžíková

Komžíková

čože!!! povinne volitelny predmet??? no.. a sme došumeli... to je u mna teda asi pekny problem. a ake su tam poziadavky na vedomosti? velmi vysoke, alebo len standard? strasne by som potrebovala pokecat o tom dizajne vo zvolene.. ak sa najde niekto taky, kto by mi pomohol, nech sa mi ozve na mail : B-utterfree@azet.sk budem veelmi vdacna..

20.12.2007 22:43

arancia9

arancia9

ahojte, ja si momentalne robim kurz inter.arch. v irsku ale by som chcela ist na vysku na svk. vie niekto kolko to taka vyska stoji rocne?? dakujem

7.1.2008 13:11

arancia9

arancia9

Im looking for work experience as a part of my inter.design course i am currently studying in Ireland. Please if you are able to provide a one month long work experience, do contact me on arancia@post.sk or ph.nb.:00353851222611 and i will provide you more details about my person. Thank you

Jana

7.1.2008 13:15

interierove studio

interierove studio

Ahojte
hladame studentov na brigadnicke prace pripadne dohodu, ovladajucich program Autocad, ARCON,.archicad,prip.iny, ktori maju zaujem spolupracovat s nami na navrhovani rodinnych domov,verejnych priestorov a ostatnych projektov a tvorbe dizajnu atypickych prvkov interieru.Samozrejme sa v buducnosti nebranime aj uzsej spolupraci.Ponukame moznost praxe v prosperujucom interierovom studiu a prilezitost realizovat sa v mnohych projektoch.Prosim Volat 0910271474 prip.len sms ja zavolam.tesim s a na spolupracu,caute lucia nitra

6.2.2008 22:19

Komžíková

Komžíková

ake mate pocity zo skusok na interierovy vo ZV???

10.2.2008 13:24

Barbra

Barbra

a v kosiciach sa inter.dizajn neda studovat?

10.4.2008 17:05

petrolo

petrolo

a na ich web si sa pozerala? http://www.fu.tuke.sk/

10.4.2008 18:03

Barbra

Barbra

ano pozerala apraweze newiemz toho wyjst,ako sa zda..tak ani nie,no newiem mozno som mimo

12.4.2008 12:39

Barbra

Barbra

a externe?da sa niekde?

12.4.2008 12:48

petrolo

petrolo

no popravde neviem si predstavit studovat takyto obor externe... takze bez toho aby som hladal podla mna nie..

12.4.2008 13:09

Barbra

Barbra

a preco by to neslo nechapem

13.4.2008 10:51

petrolo

petrolo

no študujem architektúru a myslím že s dizajnom je to trocha podobné.. stále sú nejaké zadania konzultácie... kopec práce okolo toho... a ťažko sa dá predstaviť, že by sa to dalo dostať do jedného dňa (ako býva pri externom štúdiu obvyklé)

13.4.2008 14:19

Barbra

Barbra

a nevie niekto ci v Kosiciach je architektura vpohode,tym myslim na aspon akej-takej urovni?a dostat sa tam da tazko?

16.4.2008 19:34

jankadurka

jankadurka

ALEX ! prosim ta mohol by si sa mi ozvat na moj mail jankadurka@azet.sk alebo niekto kto studuje interierovy dizajn vo zvolene? fakt mi na tom zalezi chcela by som tam studovat a neviem ako sa mam pripravovat.... pomozte ! isto viete ako to dobre padne... dikii

9.6.2008 21:44

alex

alex

tak moja mila ja nesom chalan to ako prve :)ale chapem ze je to zavadzajuce..priprava asi ak pozri si na nete z coho su prijimacky..potom ked ces sa popytaj..zatiaal cav

9.6.2008 23:02

Miťka

Miťka

chcela by som sa opytat aky je presne rozdiel medzi interirovou architekturou a interirovym dizajnom lebo neviem ci tomu dobre rozumiem...

9.1.2009 15:19

aquabelle

aquabelle

no ja teda viem aj kreslit, aj malovat, aj ovladam teoriu farieb, svetla atd ciastocne, aj 3d grafika mi ide - mam za sebou desiatky navrhov interierov - a ked som sa spytala vo Zvolene ci by to neslo externe - tak nie. a nejak rozumne mi to nezdovodnili. a este podotykam ze napr taku skusku s dejin umenia spolu s mgr. uz mam - len v inom odbore. a co sa tyka dejin dizajnu, dejin tvorby nabytku som celkom slusny samouk. takze ak sa niekde niekto domaknete externeho studia, dajte vediet na zb.zetdesign@gmail.com. dakujem, velmi by som to chcela vystudovat.

18.7.2009 19:38

vero

vero

ahoj potrebovala by som poradit----...chcela by som studovat architekturu asi tak vo vseobecnosti aj interierovu mozno aj zahradnu atd.....a chcela by som studovat v amerike,...na vyske....na skolu sa dostanem....lenze mam skončene gymnazium a neviem či to budem zvladat ked neviem kreslit neviem vlastne skoro nič...len asi tolko ze by som to chcela studovat a kreslit domčeky viem akurat z hry sims...a to je teda sakra rozdiel a tak neviem či sa mam na to dat aj bez skusenosti...ak mi nekto vie poradit prosim napiste mi dakujem..::D

4.8.2009 22:58

alex

alex

neni to vsetko len o kresleni domcekov, podla mna by si mala mat co docienenia aspon s nejakymi zakladmi, aaa priestotova predstavivost nesmie chybat, takisto ovladat zaklady perspesktivy, ja osobne by som sa do toho bez aspon malych zakladov a vedomosti nepustala, ale je to na tebe.

6.8.2009 9:48

Dada

Dada

noo...takze o chviku mam skoncenu strednu umelecku skolu...a neviem kam dalej:D:D och poradte mi niekto:D..ale nie no...ale chcela by som sa opytat na tych skuskach na ITD navrhnut model nejakeho predmetu...ake napriklad boli?...nieco lahke ako stolicka..alebo ake?

15.11.2009 1:11

soliM.

soliM.

len tak na margo.

www.fa.stuba.sk ...

15.11.2009 14:57

M.K. Payne

M.K. Payne

Potrebujem poradiť ohľadne štúdia na fa stu v BA dizajn výrobkov..Síce už mám vyplnenú prihlášku al. potrebujem si ujasniť pár vecí..keď som pozerala rozvrh na dizajn výrobkov, tie predmety ako geometria, fyzika, a nevím aká technologia mi príliš nevoňali..a každým rokom akoby ešte pribúdali..preto ma celkom potešilo, že v 3. ročníku je možné študovať odbor interiérový dizajn, kde je to prijateľnejšie:).Takže..potrebujem odpoveď na tieto otázky,( aby som si ujasnila, či mám ísť na túto školu alebo nie):
Interiérový dizajn sa viac sústreduje na navrhovanie samotných interiérov ako priestorov alebo výberu zariadenia do nich(ja mám záujem o to druhé)

Je na škole príliš veľa a ťažkej! fyziky, techniky a týchto blabla, dá sa to zvládnuť aj pre takých čo mali na strednej 1 rok fyziku?:Dsú tieto predmety aj v 3 a 4. ročníku-už na inter. dizajne?

a posled. otázka-veľa ľudí si dáva do 3.roč interiérový dizajn? Je možné sa nan dostať. Je to obmedzené počtom?
Budem straašne vďačná ak mi nejaký človiečik zodpovie tieto otázky. Je to pre mňa veľmi doležité!!Vopred Ďakujem!!:)

22.11.2009 10:19

Domcaaaa

Domcaaaa

prosim budete taki dobry a poradite chcela by som navrhovat nabytok alebo nieco take no proste nie v dome a tak alebo aj cely dom . A vlastne na tej architekture si zamerani na matematiku a este na ake ine predmety ??????????? a keby že chcem neco navrhovat thak ake studium k tomu potrebujem a som pocula že musis mam nejake projekty no urobit ich a to akože co je????????????jáááááj ludia prosim was porate mi ale napiste mi na facebook Dominika Kubicová alebo na e mail mica4442@azet.sk a ked mi niekto napise trocha viac sa o tom budem pitat thak dufam že newa ???? :D:D:D

2.2.2010 19:26

Nickeee

Nickeee

chcela by som studovat interierovy dizajn externe a chcela by som sa vas spytat....kde by sa to dalo...kde by som si nasla taku vysoku skolu???? prosim ozvite sa mi dovelizteeeee thanx

4.3.2010 13:00

sven

sven

www.alfaedu.sk.
to je adresa na ktorej sa dozvies viac..
robia vic menej dvojrocne kurzy s akreditaciou.

31.3.2010 16:12

web

web

pouzite google a vyberte si ..

6.4.2010 3:30

sisi

sisi

Ako sa môže niekto opýtať či sa dostane na dizajn alebo architektúru ak nevie kresliť? Bolo to v nejakom zo starších príspevkov...veď všade sa robia talentovky a dosť ťažké, neberú veľa ľudí. Podľa mňa nemá šancu ani ten kto vie kresliť, ale nikdy nechodil do ZUŠ a nerozvíjal to a nie ešte ten kto ani nevie kresliť. Alebo sa spýtate či vadí, keď neviete matiku...neviem či si myslíte, že je to len také štúdium, že si budete po večeroch navrhovať domčeky ako v simse. Potom by nebolo také ťažké sa tam dostať. Jasné, že tam treba vedieť matiku, mať priestorovú predstavivosť a aspoň základy z deskriptívnej geometrie, na architektúre určite aj fyziku. A nie je to len tak rozhodnúť sa niekedy pred maturitou, že tam chcem ísť.

14.4.2011 19:56

Miloš Diežka

Miloš Diežka

keby sa dalo, sisi, klikol by som na PACI SA MI ... neda mi nic len suhlasit, aj napriek tomu ze tam len idem!

14.4.2011 21:13

juuu

juuu

suhlasim s vami...som stvrtacka na architekture a kreslit treba, pocitat treba..a byt scitany..a lahke to vobec nie je...no myslim, ze to stoji za to:)

14.4.2011 22:50

Zuzana Bielikova

Zuzana Bielikova

kto hlada alternativne studium architektury alebo dizajnu - toto som dnes nasla
http://www.archip.eu/en/school/overview/

tam by nemal byt extra problem s prijimackami ani zo studiom nie?

18.6.2011 17:45

Zuzana Bielikova

Zuzana Bielikova

aha no ale konecne som sa dopatrala k skolnemu. drzte si klobuky, 3500 eur za semester ...

18.6.2011 17:57

www.suvke.sk

www.suvke.sk

Odbor DIZAJN - zameranie graficky a priestorovy dizajn sa da studovat aj v Kosiciach - pomaturitne studium - len denna forma. Volitelne predmety sa tykaju aj interieroveho dizajnu... viac na:
http://suvke.sk/nov/dizajn-pm

9.9.2011 21:33

Petra

Petra

Ahojte vedel by mi niekto poradit coho sa tyka test z dejin dizajnu architektury a vytvarneho umenia na STU Ba a technickej vo Zvolene? Je tam toho vela a odkial sa da cerpat literatura... dakujem

7.11.2011 17:11

Petra

Petra

a este ak by sa tu objavila ALEX chcela by som ju poziadat o pomoc s tym odkiaal sa ucila na tie testy do zvolena...?????????? DAKUJEM

7.11.2011 17:20

Banda

Banda

Chcela by som sa opýtať bližšie na prijímacie skúšky na TU vo zvolene, odbor dizajn nábytku. Sú tam takéto úlohy :-
Úloha č.1.: Kresba podľa skutočnosti (zátišie)
Úloha č.2.: Návrh a kresba úžitkového predmetu
(návrh, kresba, základné technické zobrazenie, model v mierke)
Úloha č.3.: Test vedomostí z výtvarného umenia, architektúry a dizajnu
Úloha č.4.: Návrh tvarového a technického riešenia nábytkového prvku
Keďže sú niektoré úlohy v mierke, tie sa rysujú?? pýtam sa ako debil, ale neviem koho by som sa mala opýtať. Chodila som pár rokov na výtvarnú takže zátišie by som v pohode zvládla, ale tie ďalšie časti, neviem. A na ten písomný test tam bola aj nejaká odporúčaná literatúra???

29.11.2012 15:19

MuShu :)

MuShu :)

Prosim poradte :) co presne zahrnuje interierovy dizajn? a co presne zahrnuje dizajn nabytku?
Rozmyslam nad tuzvo, a skor by som chcela robit dizajn dekoracnych veci, drobnosti atd. Je interierovy dizajn naozaj cisto len architektura a vobec nenavrhujete aj produkty do interieru? Dakujem:)

22.1.2013 18:23

Miloš Diežka

Miloš Diežka

TUZVO nie je moc na mini peknucke design vecicky. Odporucam sa skor pozriet po odboroch na VSVU v BA... a nie je jedno kde budes studovat, skola vie naucit vela ked chces :) m.

4.2.2013 17:17

kvet ns

kvet ns

Chcel bi som sa opýtať že ked chodím na strednú odbornú školu odbor propagačná grafika a mám dobru predstavivosť a kretivytu tak by som mal tie skúšky vo Zvolene spraviť že či nie na čo bi som mal bit ešte zameraný a dajte mi ešte nieaké typy . dakujem

24.2.2013 13:17

Zitka Obeuman

Zitka Obeuman

noo ja si myslím že najlepšie je rada od dizajnéra .. my sme si práve kúpili byt a určite by to nevyzeralo takto keby toho dizajnéra nemáme. Boli sme veľmi spokojný s jeho prácou... ak máte problém si vybrať prípadne ine nepostačujúce informácie mne veľmi pomohla jedná stránka na ktorú som náhodu natrafila .. maju tam super články ktoré mi pomoholi ...ak potrebujete aj vy pomoc prečítajte si poznatky a rada na http://domabyt.zariadim.sk/preco-spolupracovat-...
http://domabyt.zariadim.sk/inspiracie-dizajnero...
majú tam tých článkov oveľa viac samozrejme každý z nás potrebuje inú radu ... dúfam že som pomohla

8.7.2014 11:14

Ewelyne

Ewelyne

Je to dobrý nápad. Teď hledám okno a nevím, zda takový model souzní [url=http://oknoplastokna.cz/cz/okna/druhy-oken/plat...
]http://oknoplastokna.cz/cz/okna/druhy-oken/plat...
[/url] něco víc o něm víte?

15.11.2014 12:50

Dominika

Dominika

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu. Vyššie tu nejaká baba písala o interierovom dizajne vo Zvolene. Chcela by som tam ísť študovať, no keďže mám odbor propagačná grafika, vôbec netuším aké sú to tie "skúšky z architektúry a dizajnu". Vedel by mi niekto z Vás poradiť, alebo poskytnúť nejaké učebné mat., z ktorých by som si to mohla naštudovať? Ďakujem :)

25.11.2014 18:10

viky2704

viky2704

Dobry den !chcela by som sa opytat niekoho kto studuje v Nitre na polnohospodsreskej univerzite odbor zahradna architektura ci si su primacky tazke ?

12.3.2015 13:48

NataliKHa

NataliKHa

Hi! Mam otazku prsim vas....žee, na STU BA -dizajn vyrobkov - na tomto odbore musite tiež niečo počítať, alebo vela kresliť? ..a ako to mavate cez tyžden kolko dni volnych a kolko sa učite :)

26.3.2015 22:00

Martina Roselova

Martina Roselova

Pre riešenie interiérového dizajnu odporúčam dobre si veci naplánovať a pripraviť, nech vás nič neprekvapí v konečnom riešení. Najlepšie je ma´t k dispozícii spoľahlivú firmu, ktorá si poradí s každým riešením a zamestnáva ľudí čo vedia čo robia, ja mám skúsenosť so http://zubro.sk a na Slovensku je to jedna z najlepších firiem na interiérový dizajn.

18.11.2015 9:49

Veron

Veron

Ahojte,
začala som študovať na fakutlte architektúry v Prahe, no nesedí mi to. Je to na mňa príliš náročné časovo aj psychicky a tak som rozhodnutá o odchode.
Chcela by som však zostať aspoň v niečom podobnom ale menej náročnom a tak rozmýšľam nad interiérovým dizajnom konkrétne vo Zvolene.
Máte niekto skúsenosti ? Oplatí sa ísť tam študovať alebo radšej siahnuť po inom obore.
Ďakujem!

18.11.2015 21:47

Slavka

Slavka

Som interierova dizajnerka spravim vam dizajn hoci komu rychlo a lacno stači ked mi napišete na email Architekt115@azet.sk

24.9.2016 10:12

JULIEN

JULIEN

AKO SOM SA DOSTAL MÔJ TÚŽBY SUMA Z [SAMMYLOANCOMPANY@YAHOO.COM]

Moje meno je pani JULIEN GARCIA. Bývam v TEXASE U, S, A a ja som šťastná žena dnes? a povedal som ja, že veriteľ, že zachrániť svoju rodinu z našej zlej situácie, budem odkazovať každá osoba, ktorá hľadá úver na neho, on mi dal šťastie pre mňa a moju rodinu, bol som potrebujú úver s $250,000.00 začať svoj život ako ja som slobodná matka s 3 deťmi som sa stretol tento úprimný a Boh sa báť človeka úveru veriteľa, ktorý mi pomôcť s pôžičku s $ 250,000.00. Dolárov, on je Boh človek báť, ak ste v núdzi úveru, a budete platiť späť úveru prosím kontaktujte ho mu povedať, že je Miss julen, že vás odkázať na neho. kontaktujte pána sammy email: (sammyloancompany@yahoo.com) Ďakujem.

25.9.2016 2:13

Maria Tomas

Maria Tomas

Dobrý den priatelia.

Ste stále hladá úver, a tie boli zamietnuté bankami alebo podvedení. Dostal som realitný úver vo výške 300.000 eur zo senátor Walter. on je naozaj dobrý a seriózny veritela.

Kontaktovat senátora Walter dalej; senatorrpwalter@hotmail.com

10.5.2017 13:47

Maria Tomas

Maria Tomas

Good day friends.

Are you still looking for a loan, and you have been rejected by banks or deceived. I received a real estate loan of 300,000 euro from Senator Walter. he is really a good and reputable lender.

Contact Senator Walter on; senatorrpwalter@hotmail.com

10.5.2017 13:48

Dom S3NS

Dom pre jednu rodinu sa nachádza vo Wroclawe, v jeho okolí sa nachádzajú najmä rodinné domy s rovnou strechou zo šesťdesiatych rokov. Navrhnutý dom má tri poschodia, vrátane podpivničenia a garáže. Obývacia izba je orientovaná na západ a má úctyhodnú výšku 4 metre. Je spojená s kuchyňou a... Čítaj ďalej

• 218
Kuchynské štúdio

Vytvoriť nový koncept kuchynského štúdia založený na provokácii pocitov a zážitkov zákazníkov. Prezentovať výrobky spolu s kontextom vytvoreným v priestoroch showroomu. A pritom sa nestratiť v záplave vecí ako na výstave; to bolo zadaním tohto projektu. Rozlíšenie produktov bolo dôležitým... Čítaj ďalej

• 194
  • 1
Mercado fast food

Cieľom projektu bolo vytvoriť vysokokvalitný dizajn, ktorý bude zároveň nenútený a pohodlný. Výsledný návrh je založený na koncepte pokračovania ulice v interiéri. V tejto reštaurácii funguje zákaznícka zóna ako mnohovrstvové lákadlo pre chodcov. Poďte na jedlo! Prvky ako tabuľa s receptami... Čítaj ďalej

• 206
Denné svetlo v interiéri vďaka svetlovodom

Užívatelia hodnotia denné svetlo ako najväčší benefit domu pre zdravé bývanie. Zároveň je zásadnou požiadavkou pri kúpe nehnuteľnosti. VELUX pomáha privádzať denné svetlo aj na miesta, kde to doposiaľ nebolo možné. Najnovším prírastkom v produktovom portfóliu je svetlovod Novej Generácie... Čítaj ďalej

• 329

Ďalšie bleskovky