Denné svetlo v interiéri vďaka svetlovodom

Denné svetlo v interiéri vďaka svetlovodom

inzercia

Bleskovky

Užívatelia hodnotia denné svetlo ako najväčší benefit domu pre zdravé bývanie. Zároveň je zásadnou požiadavkou pri kúpe nehnuteľnosti. VELUX pomáha privádzať denné svetlo aj na miesta, kde to doposiaľ nebolo možné. Najnovším prírastkom v produktovom portfóliu je svetlovod Novej Generácie VELUX.

Výrobky VELUX zlepšujú energetickú účinnosť bytov a domov, znižujú ich energetickú závislosť a vďaka dennému svetlu vytvárajú atraktívnejšie a zdravšie bývanie. Predstavujú moderné riešenie, ktoré pomáha lepšie zvládať neisté náklady na energie a dodržať budúce legislatívne požiadavky vďaka využitiu najmodernejších technológií a najlepších dostupných materiálov bez kompromisu na kvalitu vnútorného prostredia. VELUX ponúka riešenie presvetlenia tak pre rekonštrukcie, ako aj pre novostavby.

Svetlovody VELUX zabezpečia zdravé vnútorné prostredie aj tam, kde sa predtým svetlo nedostalo.

Nová Generácia svetlovodov VELUX

Spoločnosť VELUX uvádza na trh Novú Generáciu svetlovodov – ide o pokrokovú verziu populárneho predchodcu. Je obohatená o dizajn EdgeGlow – obruba stropného difúzora, ktorá je vyrobená z číreho skla. Modernejší difúzor rozptyľuje svetlo v miestnosti rovnomernejšie. Tým zaručuje dynamicky osvetlené prostredie a intenzívnejšie prepojenie vnútorného priestoru s exteriérom.
Montáž svetlovodu Novej Generácie je značne jednoduchšia vďaka novému flexibilnému uzamykaciemu systému, ktorý možno inštalovať aj z vonkajšej strany, a to do hĺbky 6 metrov od strechy. Štvorcový osadzovací rám svetlovodu je vybavený samočistiacou vrstvou. Vďaka tomu je sklo dlho čisté a neznižuje sa účinnosť svetlovodu.

Stropný difúzor teraz vďaka dizajnu EdgeGlow rozptyľuje denné svetlo v miestnosti rovnomernejšie.

Svetlo na nečakaných miestach

Svetlovody VELUX Novej Generácie pomáhajú priniesť svetlo tam, kde to predtým nebolo možné, napríklad doprostred dispozície domu. Vďaka nim možno naplno rozvinúť a realizovať trend presvetľovania častí umiestnených v hĺbke miestnosti v jednopodlažných domoch. Predsiene, chodby alebo kúpeľne sa tak stávajú plnohodnotnými priestormi plnými denného svetla. Svetlovod poslúži ako praktický doplnok strešných a fasádnych okien vo väčších obytných miestnostiach. Osvedčí sa aj v kuchyni pri presvetlení pracovnej plochy.
Nahradením alebo doplnením elektrického osvetlenia Novou Generáciou svetlovodov VELUX možno v interiéri vytvoriť prirodzenejšie vnútorné prostredie. Súčasne s tým dochádza aj k úspore nákladov na elektrinu, a to vďaka zníženiu využívania elektrického osvetlenia počas dňa.Osvetlením chodby denným svetlom možno znížiť svietenie o 400 hodín za rok. Pokiaľ sa dosiahne optimálne presvetlenie celého domu na úrovni odporúčaných hodnôt, zníži sa energia na svietenie o približne 30 %.

Praktické tipy

Architekti môžu na vyhodnotenie konkrétnej svetelnej situácie využiť on-line nástroje VELUX. Na tento účel si na www.velux.sk bezplatne stiahnite softvér LUXKalkulátor a VELUX Daylightvizualizer.

www.velux.sk

Svetlovody môžu fungovať ako samostatná jednotka, no využívajú sa aj ako praktické doplnky strešných a fasádnych okien.

  •  
Komentáre k článku
0
Pridať komentár
Denné svetlo v interiéri vďaka svetlovodom
 
Dom S3NS

Dom pre jednu rodinu sa nachádza vo Wroclawe, v jeho okolí sa nachádzajú najmä rodinné domy s rovnou strechou zo šesťdesiatych rokov. Navrhnutý dom má tri poschodia, vrátane podpivničenia a garáže. Obývacia izba je orientovaná na západ a má úctyhodnú výšku 4 metre. Je spojená s kuchyňou a... Čítaj ďalej

  • 215
Kuchynské štúdio

Vytvoriť nový koncept kuchynského štúdia založený na provokácii pocitov a zážitkov zákazníkov. Prezentovať výrobky spolu s kontextom vytvoreným v priestoroch showroomu. A pritom sa nestratiť v záplave vecí ako na výstave; to bolo zadaním tohto projektu. Rozlíšenie produktov bolo dôležitým... Čítaj ďalej

  • 193
  • 1
Mercado fast food

Cieľom projektu bolo vytvoriť vysokokvalitný dizajn, ktorý bude zároveň nenútený a pohodlný. Výsledný návrh je založený na koncepte pokračovania ulice v interiéri. V tejto reštaurácii funguje zákaznícka zóna ako mnohovrstvové lákadlo pre chodcov. Poďte na jedlo! Prvky ako tabuľa s receptami... Čítaj ďalej

  • 205
Denné svetlo v interiéri vďaka svetlovodom

Užívatelia hodnotia denné svetlo ako najväčší benefit domu pre zdravé bývanie. Zároveň je zásadnou požiadavkou pri kúpe nehnuteľnosti. VELUX pomáha privádzať denné svetlo aj na miesta, kde to doposiaľ nebolo možné. Najnovším prírastkom v produktovom portfóliu je svetlovod Novej Generácie... Čítaj ďalej

  • 326

Ďalšie bleskovky