Reštaurácia & moderné jedlá “Hot Paper”

Reštaurácia & moderné jedlá “Hot Paper”

Návrh reštaurácie zahŕňal nielen interiéry, ale aj jej názov, logo a nárys, čiže komplexný nákres. Hlavným prvkom je motív novín, ktorý sa objavuje tak v názve reštaurácie (v preklade „Čerstvé noviny“), ako aj v samotnom interiéri, v podobe tapety a „roztrhaných“ stien a nábytku. Hostí reštaurácie mal názov zaskočiť, aby netušili, čo očakávať – či čerstvé správy alebo jedlá nejakým spôsobom spojené s novinami.

Plocha reštauračných priestorov je len 98 m², preto bolo nutné vhodne oddeliť bar od vstupnej haly bez mrhania priestorom, či dodržania určitých pravidiel ergonómie.

Stoly zámerne nie sú oddelené, aby bol motív roztrhaných stien viditeľný odvšadiaľ. Aby sa však interiér viac rozjasnil, pribudlo niekoľko veľkých kvetov.

Pri návrhu reštaurácie bolo použitých najmä päť materiálov – prírodné dubové drevo, tapeta s novinovým motívom a dlaždice v troch farebných variáciách – šedej, čiernej a fialovej. Žiarivé osvetlenie najmä po súmraku zdôrazňuje vrúbkované obrysy stien.

Na toaletách sa nachádzajú nielen samotné noviny, ale aj ryhované dlaždice s názvami miest. Zaujímavosťou sú aj púšťané nahrávky s cudzojazyčnými slovami a frázami.

Okrem čiernej dopĺňajú šedé dlaždice žiarivé farby – ružová na dámskych a lipovo zelená na pánskych toaletách. Tieto farby nájdeme na hladkej omietke stien a vertikálnych dekoratívnych vyhrievačoch.

Reštaurácia & moderné jedlo “Hot Paper”
 Projekt- október 2011
 Realizácia- február 2012
 Miesto- Tczew (Poľsko)
 Dizajn- štúdio Wamhouse (Poľsko)
 www.wamhouse.com
 www.facebook.com/wamhouse.company
 Autor- Wamhouse
 Fotografie- Wamhouse"

  •  
Komentáre k článku
0
Pridať komentár
Reštaurácia & moderné jedlá “Hot Paper” Reštaurácia & moderné jedlá “Hot Paper” Reštaurácia & moderné jedlá “Hot Paper” Reštaurácia & moderné jedlá “Hot Paper” Reštaurácia & moderné jedlá “Hot Paper” Reštaurácia & moderné jedlá “Hot Paper” Reštaurácia & moderné jedlá “Hot Paper” Reštaurácia & moderné jedlá “Hot Paper” Reštaurácia & moderné jedlá “Hot Paper” Reštaurácia & moderné jedlá “Hot Paper” Reštaurácia & moderné jedlá “Hot Paper” Reštaurácia & moderné jedlá “Hot Paper” Reštaurácia & moderné jedlá “Hot Paper” Reštaurácia & moderné jedlá “Hot Paper”
Dom S3NS

Dom pre jednu rodinu sa nachádza vo Wroclawe, v jeho okolí sa nachádzajú najmä rodinné domy s rovnou strechou zo šesťdesiatych rokov. Navrhnutý dom má tri poschodia, vrátane podpivničenia a garáže. Obývacia izba je orientovaná na západ a má úctyhodnú výšku 4 metre. Je spojená s kuchyňou a... Čítaj ďalej

  • 215
Kuchynské štúdio

Vytvoriť nový koncept kuchynského štúdia založený na provokácii pocitov a zážitkov zákazníkov. Prezentovať výrobky spolu s kontextom vytvoreným v priestoroch showroomu. A pritom sa nestratiť v záplave vecí ako na výstave; to bolo zadaním tohto projektu. Rozlíšenie produktov bolo dôležitým... Čítaj ďalej

  • 191
  • 1
Mercado fast food

Cieľom projektu bolo vytvoriť vysokokvalitný dizajn, ktorý bude zároveň nenútený a pohodlný. Výsledný návrh je založený na koncepte pokračovania ulice v interiéri. V tejto reštaurácii funguje zákaznícka zóna ako mnohovrstvové lákadlo pre chodcov. Poďte na jedlo! Prvky ako tabuľa s receptami... Čítaj ďalej

  • 205
Denné svetlo v interiéri vďaka svetlovodom

Užívatelia hodnotia denné svetlo ako najväčší benefit domu pre zdravé bývanie. Zároveň je zásadnou požiadavkou pri kúpe nehnuteľnosti. VELUX pomáha privádzať denné svetlo aj na miesta, kde to doposiaľ nebolo možné. Najnovším prírastkom v produktovom portfóliu je svetlovod Novej Generácie... Čítaj ďalej

  • 326

Ďalšie bleskovky