Ako sa overuje kvalita integrovaných žalúzií ScreenLine

Ako sa overuje kvalita integrovaných žalúzií ScreenLine

inzercia

Inzercia

Integrované medzisklené žalúzie ScreenLine sú nielen unikátnym regulačným riešením, ale aj zhodnocujú cenu samotnej nehnuteľnosti. Aby dokázali tak dlho slúžiť a chrániť príbytky pred teplom a svetlom, museli prejsť mnohými náročnými testami. Poďme si ich priblížiť.

Integrované medzisklené žalúzie si v poslednom čase dopriavajú zaslúženú pozornosť z radov klientov, ktorí pomaly objavujú všetky výhody, ktoré unikátna konštrukcia žalúzií ScreenLine predstavuje, a dokážu si spočítať ich návratnosť v časovom horizonte. Integrované medzisklené žalúzie ScreenLine sme vám nedávno predstavili, a preto si tu pripomenieme len to najdôležitejšie, čo z nich robí voľbu, o ktorú by ste sa mali zaujímať aj vy.

Praktické aj ekonomické argumenty, prečo áno

Výhody integrovaného riešenia sú zjavné hneď na prvý pohľad. Okno s integrovanou žalúziou tvorí jeden esteticky čistý a kompaktný prvok, ktorému nikde nič neprečnieva ani netrčí. Okrem architekta, ktorému sa otvárajú nové možnosti využitia, ako napríklad v podobe vnútorných priečok a predelov, zajasajú aj tí, ktorí si už vyskúšali, aké je to umývať okno so žalúziou, kde prekážajú napnuté lanká a vrchný profil, prípadne rodičia, ktorí ocenia v podstate nulové riziko poškodenia, aj keď sa v blízkosti žalúzií budú hrať ich ratolesti. Integrované riešenie docenia aj tí, ktorí majú skúsenosti s použitím a správaním sa vonkajších žalúzií v silnejšom vetre.

No hlavná výhoda integrovaných medzisklených žalúzií spočíva v ich práci s dopadajúcim tepelným žiarením. Zatiaľ čo tradičné vnútorné žalúzie dokážu zatieniť iba slnečný svit a s lúčmi vo forme tepla si už neporadia, medzisklená dokáže regulovať aj tento zásadný faktor. V lete sa tak do interiéru domu či bytu dostane omnoho menej tepla. Čo zlepšuje celkový komfort a v prípade inštalovanej klimatizácie predstavuje aj značné energetické úspory. V zime toto riešenie, naopak, napríklad zabraňuje nechcenému roseniu okien.

Dôkladné testovanie zárukou kvality

Životnosť integrovaných medzisklených žalúzií ScreenLine je daná nielen hermetickým uzavretím pohyblivých súčastí systému medzi dve sklenené tabule a bezdotykovým systémom ovládania, ktorý zaisťuje patentovaný magnetický systém, ale aj náročným, predprodukčným testovaním jednotlivých komponentov. Poďme si ich predstaviť bližšie.

Test životnosti

Test modelu SL22C plisé určeného na vyťahovanie a sťahovanie.
Podľa európskych noriem musí byť životnosť žalúzie či rolety minimálne 20 000 cyklov.
ScreenLine prekračuje túto normu dvojnásobne.


Test modelu SL20P určeného iba na naklápanie.
Podľa európskych noriem musí byť životnosť žalúzie či rolety minimálne 20 000 cyklov.
ScreenLine prekračuje túto normu dvojnásobne.

Hmlová skúška

Hmlová skúška lamiel pod UV žiarením podľa EN1279-6.
Lakované diely žalúzií nesmú uvoľňovanými látkami chemicky poškodzovať pokovenie izolačného skla.

Test magnetických vlastností

Vykonáva sa vo vlastnej klimatickej komore pri teplote 80 °C.
Neodým-bórové ovládacie magnety môžu strácať iba 2 % magnetickej sily za 100 rokov.

Test rozmerovej stability


Skúška rozmerovej stability pri 80 °C.
Nosné tkaniny a ovládacie šnúry sú priebežne testované na odolnosť proti UV žiareniu a rozmerovú stabilitu.

Test emisivity voľných častíc

Test uvoľňovania voľných častíc podľa EN1279-6.

Sami sa môžete presvedčiť, že kvalita a odolnosť je pre žalúzie ScreenLine prioritou. Základné materiály, ako aj samotný výrobný proces sú pod neustálou kontrolou ako firemného laboratória, tak certifikovaných skúšobní. Všetky produkty ScreenLine sú certifikované poprednými skúšobňami na použitie v izolačných sklách vo všetkých krajinách sveta.
Viac na www.screenline.cz

  •  
Komentáre k článku
0
Pridať komentár
Ako sa overuje kvalita integrovaných žalúzií ScreenLine
 
Dom S3NS

Dom pre jednu rodinu sa nachádza vo Wroclawe, v jeho okolí sa nachádzajú najmä rodinné domy s rovnou strechou zo šesťdesiatych rokov. Navrhnutý dom má tri poschodia, vrátane podpivničenia a garáže. Obývacia izba je orientovaná na západ a má úctyhodnú výšku 4 metre. Je spojená s kuchyňou a... Čítaj ďalej

  • 215
Kuchynské štúdio

Vytvoriť nový koncept kuchynského štúdia založený na provokácii pocitov a zážitkov zákazníkov. Prezentovať výrobky spolu s kontextom vytvoreným v priestoroch showroomu. A pritom sa nestratiť v záplave vecí ako na výstave; to bolo zadaním tohto projektu. Rozlíšenie produktov bolo dôležitým... Čítaj ďalej

  • 190
  • 1
Mercado fast food

Cieľom projektu bolo vytvoriť vysokokvalitný dizajn, ktorý bude zároveň nenútený a pohodlný. Výsledný návrh je založený na koncepte pokračovania ulice v interiéri. V tejto reštaurácii funguje zákaznícka zóna ako mnohovrstvové lákadlo pre chodcov. Poďte na jedlo! Prvky ako tabuľa s receptami... Čítaj ďalej

  • 205
Denné svetlo v interiéri vďaka svetlovodom

Užívatelia hodnotia denné svetlo ako najväčší benefit domu pre zdravé bývanie. Zároveň je zásadnou požiadavkou pri kúpe nehnuteľnosti. VELUX pomáha privádzať denné svetlo aj na miesta, kde to doposiaľ nebolo možné. Najnovším prírastkom v produktovom portfóliu je svetlovod Novej Generácie... Čítaj ďalej

  • 326

Ďalšie bleskovky