Realizácia terasy Twinson (inzercia)

Realizácia terasy Twinson (inzercia)

13. 12. 2010

Inzercia

Spoločnosť Deceuninck predstavuje kompozitný materiál Twinson spájajúci v sebe kvalitatívne vlastnosti dreva a PVC. Moderný kompozitný materiál Twinson je vhodný ako na terasy, tak aj na obklady bazéna pri rodinnom dome. Vďaka svojej kvalite, trvanlivosti a pevnosti je Twinson vynikajúcou alternatívou tvrdých exotických driev, ktoré sú na tieto účely doteraz využívané.

Výber materiálu

Okolie rodinného domu na strednom Slovensku je tvorené veľkou záhradou a vonkajším bazénom. Želaním majiteľa bolo vytvoriť priestor na relaxáciu pri bazéne a zároveň bazén obložiť materiálom, ktorý bude jednak na pohľad atraktívny a zároveň vyhovie všetkým bežným prevádzkovým nárokom. Materiál Twinson spĺňa tieto prísne podmienky predovšetkým vďaka nekĺzavému povrchu, minimálnym nárokom na údržbu a odolnosti voči plesniam a hnilobám, ktoré vznikajú vo vlhkom prostredí, akým okraj bazéna nesporne je.

Terasa a okraj bazéna z materiálu Twinson

Na vonkajšie pochôdzkové plochy ako terasy, alebo taktiež okraje bazéna bol použitý materiál Twinson O-Terrace od spoločnosti Deceuninck vo farbe lieskovo hnedej (farba 503). Terasa s rozlohou 9 x 6 metrov bola umiestená na strane vstupu do bazéna a bude slúžiť ako relaxačná zóna v tesnej blízkosti bazéna. Po celom obvode bazéna bol nainštalovaný zvýšený stupeň v šírke 44 cm, ktorý vytvára optický okraj bazéna. Pozdĺž dlhšej hrany nadväzuje na obklad dlažba a z druhej strany je bazén obklopený záhradou. 

Inštalácia materiálu

Systém Twinson je tvorený masívnymi doskami šírky 140 mm, hrúbky 28 mm  
a dĺžky 4,5 alebo 6 metrov. Inštalácia terasy prebiehala v dvoch fázach - príprava podkladu a pokladanie materiálu Twinson. Do betónového podkladu sa na vybranej ploche rozložil podkladový rám v požadovanom tvare a veľkosti. Jednotlivé dielce materiálu Twinson sa k sebe spájali systémom svoriek, ktorý nie je po dokončení vidieť. Tento systém umožnil jednoduché spájanie dosiek narezaných na potrebnú dĺžku. Rozsiahle príslušenstvo umožňuje stavať plochy osobitých tvarov a využívať najrôznejšie zakončenia, a vďaka tomu aj zachovať jednotný štýl.

Ochrana pre bazén

Spoločnosť Deceuninck k realizácii nedodávala riešenie iba pre povrch terasy a okraj bazéna, ale aj pre jeho zakrytie. Aj tu rozhodovala kvalita materiálu a taktiež bezpečnosť, ktorú lamelový kryt PoolonPoolup od spoločnosti Deceuninck poskytuje. Kryt bol použitý na ploche 8,8 x 5,8 metrov na zakrytie celej plochy bazéna a taktiež na výrez 2x2 metrov slúžiaci na zakrytie schodov do vody. Zvolený bol solárny variant lamiel (farba 312) napomáhajúci ohrevu vody v bazéne. Bazén má cirkuláciu vody riešenú systémom šikmého prepadu na kratšej strane bazéna. Vo výklenku vzniknutom týmto systémom pri dne bazéna je ideálny priestor pre umiestenie navíjacieho systému krytu zaisteného pomocou elektromotoru. 

Vynikajúca alternatíva

Realizácia terasy a okraja bazéna pri rodinnom dome je skvelým príkladom toho, ako sa dá kompozitný materiál využiť. Spĺňa náročné kritériá kvality a odolnosti voči vonkajším vplyvom a to predovšetkým vzniku plesní a hnilôb. Má nekĺzavý povrch. Tvorcom projektov dáva priestor na realizáciu v rôznych prostrediach, pretože je ponúkaný v ôsmich farebných odtieňoch - mandľovo béžovej, olivovo zelenej, marhuľovo hnedej, lieskovo hnedej, kôrovo hnedej, mačinovo hnedej, sladkodrievikovo čiernej a kamenne sivej. Výhodou je možnosť jeho modelovania do najrôznejších geometrických tvarov. Materiál je stopercentne recyklovateľný a borovicové drevo, ktoré je jeho súčasťou, má pôvod v trvalo obnovovaných lesoch a nie v ohrozených dažďových pralesoch, ako je tomu pri exotických tvrdých drevách.


Technické vlastnosti terás z materiálu Twinson


Materiál Twinson vyniká svojim extrémne nízkym lineárnym rozpínaním (0,023mm/m.°C, podľa ISO 11359-2) a obmedzeným ohybom (E-modul: 4500-6000N/mm, podľa EN310).
Terasy z materiálu Twinson vykazujú veľmi nízku absorpciu vody (0.3-0.5% po 24 hodinách podľa EN317) a patrí do najlepšej triedy životnosti (trieda 1 podľa EN350).

Viac informácií nájdete na www.okno-centrum.sk
  •  
Komentáre k článku
0
Pridať komentár
Realizácia terasy Twinson (inzercia) Realizácia terasy Twinson (inzercia) Realizácia terasy Twinson (inzercia) Realizácia terasy Twinson (inzercia) Realizácia terasy Twinson (inzercia) Realizácia terasy Twinson (inzercia) Realizácia terasy Twinson (inzercia) Realizácia terasy Twinson (inzercia)
Dom S3NS

Dom pre jednu rodinu sa nachádza vo Wroclawe, v jeho okolí sa nachádzajú najmä rodinné domy s rovnou strechou zo šesťdesiatych rokov. Navrhnutý dom má tri poschodia, vrátane podpivničenia a garáže. Obývacia izba je orientovaná na západ a má úctyhodnú výšku 4 metre. Je spojená s kuchyňou a... Čítaj ďalej

  • 215
Kuchynské štúdio

Vytvoriť nový koncept kuchynského štúdia založený na provokácii pocitov a zážitkov zákazníkov. Prezentovať výrobky spolu s kontextom vytvoreným v priestoroch showroomu. A pritom sa nestratiť v záplave vecí ako na výstave; to bolo zadaním tohto projektu. Rozlíšenie produktov bolo dôležitým... Čítaj ďalej

  • 190
  • 1
Mercado fast food

Cieľom projektu bolo vytvoriť vysokokvalitný dizajn, ktorý bude zároveň nenútený a pohodlný. Výsledný návrh je založený na koncepte pokračovania ulice v interiéri. V tejto reštaurácii funguje zákaznícka zóna ako mnohovrstvové lákadlo pre chodcov. Poďte na jedlo! Prvky ako tabuľa s receptami... Čítaj ďalej

  • 205
Denné svetlo v interiéri vďaka svetlovodom

Užívatelia hodnotia denné svetlo ako najväčší benefit domu pre zdravé bývanie. Zároveň je zásadnou požiadavkou pri kúpe nehnuteľnosti. VELUX pomáha privádzať denné svetlo aj na miesta, kde to doposiaľ nebolo možné. Najnovším prírastkom v produktovom portfóliu je svetlovod Novej Generácie... Čítaj ďalej

  • 326

Ďalšie bleskovky