Ekologické zatepľovanie s Ytongom Multipor (inzercia)

Ekologické zatepľovanie s Ytongom Multipor (inzercia)

13. 12. 2010

Inzercia

Pozitívny účinok zatepľovania na úsporu energií netreba ďalej rozvádzať. V pozadí však často zostáva otázka, akou mierou výroba tepelnoizolačných materiálov zaťažuje životné prostredie. Minerálne tepelnoizolačné dosky Ytong Multipor v sebe spájajú vynikajúce tepelnoizolačné parametre s vlastnosťami masívnych murovacích materiálov. Zachovávajú pritom výbornú ekologickú bilanciu budovy.


Minerálne tepelnoizolačné dosky Ytong Multipor  prispievajú k ochrane životného prostredia dvojnásobne. Ekologicky prijateľný a neškodný stavebný materiál zlepšuje tepelnú pohodu interiérov a šetrí energiu. Moderná technológia spracovania prvotriednych prírodných surovín je zárukou energeticky šetrnej výroby týchto tepelnoizolačných dosiek. Minerálne zloženie dosiek zaručuje absolútnu zdravotnú a hygienickú neškodnosť materiálu a bezproblémovú recykláciu. 
Výhody masívneho muriva
Tepelnoizolačné dosky Ytong Multipor sú zatepľovacím materiálom s porovnateľnými tepelnoizolačnými schopnosťami ako tradičné tepelné izolácie rovnakej hrúbky. Zároveň si však zachovávajú všetky dôležité vlastnosti pórobetónu, ako je minimálny difúzny odpor, ľahké opracovanie, vysoká mechanická odolnosť a jedinečné požiarnoizolačné schopnosti. Pre vnútornú mikroklímu budovy sú dôležité najmä výborné difúzne vlastnosti tepelnoizolačných dosiek Ytong Multipor. Vďaka týmto vlastnostiam možno jednoducho dosiahnuť príjemnú a vyváženú klímu v interiéri.
Masívne a proti tlaku odolné dosky bez vláknitej štruktúry sa spracúvajú jednoduchšie ako iné tepelnoizolačné materiály. Ich nízka hmotnosť zasa uľahčuje manipuláciu s nimi, čo zaručuje vysoké tempo realizácie.
Riešenie pre rôzne konštrukcie
Tepelnoizolačné dosky Ytong Multipor  môžu slúžiť ako tepelnoizolačné systémy pre stropy podzemných garáží, na vonkajšiu izoláciu stien, pivníc, prejazdov a podjazdov či ako tepelná izolácia šikmých a plochých striech. Nachádzajú uplatnenie v novostavbách, ale aj v starej zástavbe. Ytong Multipor je predurčený na použitie v občianskych a bytových stavbách, ktoré kladú vysoký dôraz na kvalitu vnútorného prostredia. 
Spojením Multiporu s pórobetónovými tvárnicami Ytong vznikajú unikátne stavebné konštrukcie s najvyššími dostupnými parametrami v oblasti tepelnej techniky a stavebnej fyziky. V spojení s inými materiálmi nahrádza Ytong Multipor tradičné tepelné izolácie, najmä v prípadoch, keď bežné izolanty nedokážu zaručiť optimálne výsledné parametre konštrukcií z hľadiska mechanickej odolnosti, požiarnej izolácie alebo dostatočnej difúzie vodnej pary.
Pasívne domy
Ytong Multipor je mimoriadne vhodný materiál na stavbu pasívnych domov. Sendvičová stena Ytong Multipor vďaka optimálnemu systémovému riešeniu dosahuje trojnásobne lepšie izolačné schopnosti než bežné konštrukcie. Vyváženou skladbou tvárnic Ytong P2-400, špeciálnej difúzne otvorenej malty Ytong Multipor a tepelnoizolačných dosiek Ytong Multipor vzniká homogénna konštrukcia s jedinečnými parametrami. Z takmer identických vlastností všetkých častí konštrukcie vyplývajú jej vyvážené fyzikálne vlastnosti, vysoká mechanická odolnosť a životnosť fasády, ako aj rýchla a jednoduchá realizácia. Stena celkovej hrúbky 500 mm dosahuje pri výpočtovej vlhkosti u = 0,045 (4,5 %), súčiniteľ prestupu tepla U = 0,14 W/(m2 . K). Stena zároveň vykazuje optimálnu mieru tepelnej akumulácie a zotrvačnosti či rovnaké statické parametre ako bežné masívne murivo.
Tepelnoizolačné dosky Ytong Multipor sú materiálom novej generácie, ktorý svojím zabudovaním v konštrukciách podporuje nielen úspory energií, ale aj ohľaduplný prístup k životnému prostrediu.
  •  
Komentáre k článku
0
Pridať komentár
Ekologické zatepľovanie s Ytongom Multipor (inzercia) Ekologické zatepľovanie s Ytongom Multipor (inzercia) Ekologické zatepľovanie s Ytongom Multipor (inzercia)
     
Dom S3NS

Dom pre jednu rodinu sa nachádza vo Wroclawe, v jeho okolí sa nachádzajú najmä rodinné domy s rovnou strechou zo šesťdesiatych rokov. Navrhnutý dom má tri poschodia, vrátane podpivničenia a garáže. Obývacia izba je orientovaná na západ a má úctyhodnú výšku 4 metre. Je spojená s kuchyňou a... Čítaj ďalej

  • 215
Kuchynské štúdio

Vytvoriť nový koncept kuchynského štúdia založený na provokácii pocitov a zážitkov zákazníkov. Prezentovať výrobky spolu s kontextom vytvoreným v priestoroch showroomu. A pritom sa nestratiť v záplave vecí ako na výstave; to bolo zadaním tohto projektu. Rozlíšenie produktov bolo dôležitým... Čítaj ďalej

  • 190
  • 1
Mercado fast food

Cieľom projektu bolo vytvoriť vysokokvalitný dizajn, ktorý bude zároveň nenútený a pohodlný. Výsledný návrh je založený na koncepte pokračovania ulice v interiéri. V tejto reštaurácii funguje zákaznícka zóna ako mnohovrstvové lákadlo pre chodcov. Poďte na jedlo! Prvky ako tabuľa s receptami... Čítaj ďalej

  • 205
Denné svetlo v interiéri vďaka svetlovodom

Užívatelia hodnotia denné svetlo ako najväčší benefit domu pre zdravé bývanie. Zároveň je zásadnou požiadavkou pri kúpe nehnuteľnosti. VELUX pomáha privádzať denné svetlo aj na miesta, kde to doposiaľ nebolo možné. Najnovším prírastkom v produktovom portfóliu je svetlovod Novej Generácie... Čítaj ďalej

  • 326

Ďalšie bleskovky